קבלני בניין רשומים – ענף 100: בנייה
הענף הראשי של הבנייה: הקמת מבנים למגורים ולשימושים אחרים, מהשלד ועד הגמר. רישום בענף הראשי מתיר עבודה גם בכל ענפי המשנה שלו (111–193). זהו ענף ראשי, בקבוצת סיווג ג. לפי המאגר הפתוח רשומים בו 8,482 קבלנים.
- קבלנים בענף 100
- 8,482
- חברות ושותפויות
- 4,951
- קבוצת סיווג
- ג
- ענפי בנייה ותשתית כבדה
- סיווג נפוץ
- ג1
נתונים על ענף 100
- בענף 100 – בנייה רשומים 8,482 קבלנים (47.5% מכלל הקבלנים בפנקס), מהם 4,951 תאגידים ו-3,531 עוסקים יחידים.
- 17% מהם נרשמו לראשונה בפנקס מ-2024 ואילך.
- 78% מהקבלנים בענף רשומים רק בו; השאר רשומים גם בענפים נוספים.
- 6 רישומים בענף מסומנים במאגר כמותלים.
- זה הענף ה-1 בגודלו מבין 32 הענפים בפנקס.
סיווג קבלני בניין: היקף מותר ומספר קבלנים
ההיקף הכספי המרבי לאתר בנייה אחד, כפי שמופיע במאגר (לא כולל מע"מ, קרקע ואגרות; צמוד למדד). קבלן בסיווג גבוה רשאי לבצע גם עבודות קטנות.
| סיווג | היקף מרבי לאתר | או בבנייה למגורים | קבלנים | רשימה |
|---|---|---|---|---|
| ג1 | עד 5.33 מיליון ש"ח | עד 2,000 מ"ר | 6,521 | בנייה ג1 ← |
| ג2 | עד 9.41 מיליון ש"ח | עד 3,000 מ"ר | 582 | בנייה ג2 ← |
| ג3 | עד 18.81 מיליון ש"ח | עד 5,000 מ"ר | 390 | בנייה ג3 ← |
| ג4 | עד 37.62 מיליון ש"ח | עד 10,000 מ"ר | 307 | בנייה ג4 ← |
| ג5 | ללא הגבלה | ללא הגבלה | 682 | בנייה ג5 ← |
לא בטוחים איזה סיווג צריך? מחשבון סיווג קבלן · הסבר מלא על סיווג קבלנים
קבלני בניין לפי עיר
- ירושלים (615)
- תל אביב-יפו (333)
- ראשון לציון (254)
- אום אל-פחם (238)
- נצרת (217)
- באר שבע (201)
- פתח תקווה (195)
- חיפה (180)
- אשקלון (180)
- נתניה (152)
- רמת גן (142)
- אשדוד (131)
- חולון (128)
- הרצליה (125)
- רחובות (112)
- מעלה עירון (104)
- כפר סבא (96)
- עילוט (95)
- חדרה (92)
- רעננה (84)
- בני ברק (83)
- מג'דל שמס (76)
- נוף הגליל (71)
- ריינה (70)
- נתיבות (66)
- טייבה (65)
- הוד השרון (65)
- רמת השרון (65)
- סחנין (60)
- יבנה (59)
- נס ציונה (59)
- מודיעין-מכבים-רעות (58)
- שדרות (58)
- מבשרת ציון (57)
- כפר כנא (54)
- ראש העין (53)
- יפיע (52)
- ג'לג'וליה (52)
- טירה (51)
- בת ים (50)
ענפי המשנה של ענף 100
- 131 – שיפוצים
- 160 – חשמלאות ותקשורת במבנים
- 130 – בטונים, בניית שלדים
- 111 – פיתוח חצרות
- 190 – מיתקני תברואה
- 170 – מיתקני מיזוג אוויר וקירור
- 135 – הרחבת מבנים
- 150 – קונסטרוקציות פלדה לעומס אדם ולגשרי צנרת
- 134 – איטום מבנים
- 132 – חיפוי אבן ביבש או ברטוב על קירות מבנים קיימים
- 120 – כלונסאות, מיקרופייל וקירות סלארי
- 171 – מיתקני הסקה
- 191 – מיתקני אנרגיה סולרית ותאים פוטו-וולטאים
- 193 – בריכות מים
- 180 – מעליות ומדרגות נעות
- 140 – בנייה טרומית
- 133 – דריכת בטון באתר
בדיקה רשמית בפנקס הקבלנים
הסטטוס המחייב (רשום, מוקפא, מותלה, מוחרג) והסיווג העדכני מופיעים רק בחיפוש הרשמי של רשם הקבלנים ב-gov.il – לפי מספר קבלן, ח"פ, שם, יישוב, ענף או סיווג. שם אפשר גם להדפיס אישור עם קוד QR.
שאלות נפוצות על ענף 100
מה כולל ענף 100 בפנקס הקבלנים?
הענף הראשי של הבנייה: הקמת מבנים למגורים ולשימושים אחרים, מהשלד ועד הגמר. רישום בענף הראשי מתיר עבודה גם בכל ענפי המשנה שלו (111–193). הענף שייך לקבוצת סיווג ג.
כמה קבלני בניין רשומים יש?
לפי המאגר הפתוח (עדכון 17.8.2026) רשומים בענף 100 8,482 קבלנים, מהם 4,951 חברות ושותפויות.
מה הסיווג הנפוץ בענף 100?
הסיווג הנפוץ הוא ג1 (6,521 קבלנים) – עד 5.33 מיליון ש"ח לאתר בנייה, לפי הסכום שמופיע במאגר.
האם קבלן בענף 100 רשאי לבצע עבודות בענפי המשנה?
כן. לפי החוק, מי שרשום בענף בכללותו רשאי לבצע עבודות בכל ענפי המשנה של הענף, בהיקף שמתיר לו הסיווג.
איך בודקים שקבלן רשום בענף הזה?
בחיפוש הרשמי של פנקס הקבלנים ב-gov.il אפשר לחפש לפי מספר קבלן, שם, יישוב, ענף וסיווג. ודאו שהקבלן רשום בענף 100 ושהסטטוס אינו מוקפא, מותלה או מוחרג.
מקור הנתונים: רשם הקבלנים, משרד הבינוי והשיכון – פנקס הקבלנים הרשומים (data.gov.il) – המאגר הפתוח ב-data.gov.il (עדכון המאגר: 17.8.2026). העיבוד, הספירות והחישובים נעשו באתר זה.
האתר אינו פנקס הקבלנים הרשמי. ייתכנו פערים בין המאגר הפתוח לבין המצב העדכני (למשל התליה, הקפאה או שינוי סיווג שטרם עודכנו). המקור המחייב הוא החיפוש הרשמי בפנקס הקבלנים ב-gov.il. באתר מוצגים רק שדות ציבוריים מהפנקס; פרטי קשר ושמות עובדים אינם מוצגים, ועסקים של יחידים (עוסקים) אינם מקבלים עמוד נפרד.